hu com pl ger

Naši zákazníci

REFERENCE ZDE

Výhradní dodavatel pro SR

 

Navštivte nás i na facebooku!

 

 

Potřebujete poradit?

Volejte prosím:

607 017 151, 607 811 556

 

počítadlo.abz.cz


PORADNA

 

ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Otázka: V čem se shoduje/odlišuje pachový ohradník Antifer od obdobných přípravků?

Odpověď:

Pachový ohradník Antifer funguje na principu odpařování velmi intenzivního zápachu, který simuluje lidský pot a pach predátora. Plachá lesní zvěř má před  člověkem respekt, proto se neodváží tam, kde cítí jeho pach.

Antifer je oblíben pro svou nejnižší cenu mezi  pachovými ohradníky na českém trhu, i pro svou jednoduchou aplikaci.

Šest různých variant přípravků (6 různých typů zápachu), které pro vás vyrábíme, umožňuje dlouhodobé používání, aniž by se zvěř stala vůči ohradníku tolerantní. 

 

Otázka: Kdo pužívá pachový ohradník Antifer?

Odpověď:

Pachový ohradník Antifer má velmi široké využití. Používají jej např. myslivci u silnic a dálnic k ochraně motoristů  i zvěře samotné před střety na vozovce. Antifer si rozvněž oblíbili zemědělci, vinaři, chmelaři nebo zahrádkáři na ochranu svých hospodářských ploch.

 

Otázka: Jak se pachové ohradníky Antifer používají:

Odpověď:

Antifer se používá pomocí savého materiálu formou odpařování. Přípravek aplikujte např. nakapáním na látku nebo buničinu, kterou umístěte do perforovaného igelitového sáčku nebo na proužky koberce o velikosti cca 10 x 30 cm a zavěste na sloupky do výšky cca 50-100 cm a cca 30 - 50 m od sebe po obvodu chráněné plochy. Přípravek aplikujte po 2 – 10 m od sebe v exponovaných místech, které přímo hraniční s loukou nebo lesem, odkud zvěř přichází. Přípravek je účinný po dobu 14-21 dní, v závislosti na počasí. Po uplynutí této doby je vhodné použít jinou variantu, ze tří vyráběných (Antifer červený, Antifer zelený, Antifer modrý) - každá obsahuje jiný poměr mastných kyselin (jiný pach). Tím zabráníte navyknutí zvěře na jeden typ zápachu. Jedna sada výrobků Antifer  3*750 ml dokáže ochránit minimálně na jeden měsíc pozemek o velikosti 50 ha nebo délce 2 km, v závislosti na členitosti terénu

Tip pro vás: Optimální výška, do které zavěsíte  roztokem naaplikovaný nasákavý materiál, je cca 1 m od země (přibližná výška ryje divočáka). Výšku vždy uzpůsobte druhu lesní zvěře, která vám způsobuje škody.

Doporučení: V případě výskytu kuny v půdních prostorech, neaplikujete přípravek na dřevěné trámky či jiný materiál, ze kterých jej nelze snadno odstranit. V případě škod páchaných kunami na vašem automobilu neaplikujte přímo na motor a ani na jiné části vašeho vozu!
Antifer se aplikuje pouze na nosiče zápachu, které se instalují do míst, kde je potřeba vytvořit pachovou ohradu.

Otázka: Jak velkou plochu lze s ohradníky Antifer ošetřit?

Odpověď:

Jedna sada výrobků Antifer roztok 3*750 ml dokáže ochránit minimálně na jeden měsíc pozemek o velikosti 50 ha nebo délce 2 km, v závislosti na členitosti terénu.

Otázka: V jakém případě může dojít ke snížení účinnosti přípravku  Antifer oproti deklarovaným 80%?

Odpověď:

Nižší učinnost pachového ohradníku (Antifer červený a zelený) může být způsobena postupným přivyknutím zvěře na lidský pach v případech, kdy lidé divokou zvěř krmí biodpadem ze zahrádek. Snížení účinnosti může nastat také v době přirozeného úbytku potravy v přírodě (zima, období sucha).

V obou případech doporučujeme použít nejsilnější varinatu pachového ohradníku Antifer modrý, která s těmito stavy počítá.

ÚČINNOST PACHOVÉHO OHRADNÍKU JE 80%

 

Všechny vaše další dotazy rádi zodpovíme na tel.: +420 607 017 151 nebo na emailu: info@antifer.cz.

 

Váš tým Antifer